Vijf mannen zijn in China tot gevangenisstraffen tot maximaal zestien maanden veroordeeld voor een bizar voorval over nummerborden met 'gelukscijfers'. Dat meldden Chinese staatsmedia dinsdag. De mannen wilden vorig jaar per se nieuwe nummerborden met vier achten als laatste cijfers bemachtigen. Ze hadden messen en knuppels bij zich en sloegen enkele mensen in elkaar in het kantoor in Peking dat de nummerplaten uitgaf. De leider van de bende had zijn vier auto's voor het kantoor geparkeerd.Hij betaalde zijn handlangers ieder 10.000 yuan (990 euro) om te bereiken dat hij de gewenste platen kreeg. Acht is een geluksgetal in China. Het staat voor welvaart en vooruitgang.
Die nummers brengen in ieder geval zoveel "geluk" dat hij tot dusver 40.000 yuan en max. 16 maanden vrijheid kwijt is. En die nummerborden zullen er waarschijnlijk nooit komen. Wat een sukkel
Die chinezen, daar word je ook niet wijs van. Met messen en knuppels proberen om nummerborden te bemachtigen. En het is waarschijnlijk niet eens gelukt. Wat een sufferds.
Misschien had ie 8888 yuan moeten betalen, om 8888 op z'n nummerplaat te krijgen, en 8 mannen naar binnen moeten sturen. maar 2 maanden in de gevangenis is dubbel geluk.
@ledi: Aan het feit dat hij zijn vrijheid opofferde om de nummers 8888 te krijgen , maak ik op dat hij niet bijster intelligent was. Zal dus niet in hem zijn opgekomen .
Quote timwijn: Zo'n leider van een bende is meestal vrij intelligent dacht ik? niet dus..
Uit eigen ervaring weet ik dat die niet zo slim zijn. De qualificaties voor een bende leider zijn. -Grote mond. -agressief zijn -Eventueel laf ( ze staan vaak achteraan bij problemen )
Nee als ze intelligent zijn dan zijn ze vanuit de achtergrond bezig . Die lui zijn gevaarlijker
Even het juiste bericht. Er wordt letterlijk gevochten om autonummerplaten met geluksgetal 8. Een groepje mannen 'bewaakten' in juli met messen en knuppels een nummerplaten-machine, toen deze op het punt stond een plaat met nummer 8888 uit te draaien. Een Beijingse rechtbank heeft de vijf veroordeeld tot straffen tot een jaar. Het getal 8 (ba) is geliefd omdat het klinkt als 'fa' dat in combinatie met 'cai' 'rijk worden' betekent. Ook de datum van de opening van de Spelen in 2008 werd om die reden op 8.8, acht augustus, bepaald. Er worden flinke bedragen betaald voor telefoonnummers met veel achten, en dus ook voor nummerplaten.
nummerplaten in Beijing hebben eerst 2 of 3 letters en daarna 5 of 4 cijfers